Peelingi medyczne
Peelingi medyczne
Peelingi medyczne to kolejne skuteczne zabiegi medycyny estetycznej
Peeling chemiczne zyskały uznanie na całym świecie. Efekty jego działania są spektakularne. Peeling nie tylko odmładzają ale dbają również o jej kondycję, likwidują blizny potrądzikowe, zaskórniki, przebarwienia, a nawet rozstępy. Peeling chemiczny, a o nim właśnie mówimy, może działać na różnej głębokości naskórka. O wyborze substancji i głębokości złuszczania decyduje kosmetolog po wnikliwej analizie skóry, dobierając parametry zabiegu do problemów z którymi trzeba się zmierzyć.
Jaki efekt można uzyskać?
- Uzyskanie gładkości i jednolitego kolorytu cery
- Zmniejszenie grubości warstwy rogowej
- Usunięcie przebarwień
- Zwiększenie grubość warstwy twórczej naskórka i jej wzmocnienie
- Wzrost nawilżenia naskórka, a w efekcie jego uelastycznienia i ujędrnienia
- Ułatwienie przenikania innych składników preparatów kosmetycznych
Działanie peelingu
Jak działa peeling?
Naskórek zbudowany jest z kilku warstw komórek ułożonych jedna na drugiej, jak cegła na cegle. Odpowiednio dobrane mieszaniny związków i ich stężenia w peelingu pozwalają rozluźnić spoiny międzykomórkowe ułatwiając złuszczanie warstwy naskórka na różnej głębokości. Dzięki temu skóra dostaje sygnał, że należy odbudować powierzchniową warstwę, co pobudza komórki do szybszego wzrostu. Odnawiające się warstwy są wolne od niepożądanych zmian. Rezultat jednak zależy od głębokości na jakiej występują uszkodzenia skóry.
„Głębokie złuszczanie”, jakie chcemy Państwu zaproponować, obejmuje swoim działaniem warstwy naskórka: rogową i ziarnistą.
Peeling salicylowy
Peeling salicylowy
Peelingi kwasowe to jedne z najchętniej stosowanych zabiegów w dermatologii. Istotnym elementem jest optymalne dobranie odpowiedniego kwasu do problemów i typu cery. Kwas salicylowy stosuje się w stężeniu 30%. Działa dość intensywnie, ale jednocześnie nie powoduje podrażnień w takim stopniu, w jakim mogą robić to kwasy AHA. Stosować można go między innymi u osób z cerą suchą, z wypryskami, zaskórnikami, przetłuszczającą się cerą oraz niezbyt głębokimi bliznami.
Wskazania do przeprowadzenia zabiegu to przede wszystkim:
- trądzik (w tym trądzik zaskórnikowy, grudkowy oraz krostkowy)
- przebarwienia
- blizny pooparzeniowe
- blizny potrądzikowe / zanikowe
- cienie i worki pod oczami
- piegi
- wiotka skóra
- zmarszczki
Peeling Yellow Peel
Yellow Peel
Yellow Peel to jeden z najpopularniejszych peelingów złożonych. Charakteryzuje się małą agresywnością a przy tym wysoką skutecznością działania. Yellow Peel, ze względu na procedurę przeprowadzania zabiegu może oddziaływać na naskórek na różnych poziomach, dlatego ma bardzo różnorodne zastosowania.
Yellow Peel stymuluje regenerację skóry poprzez kwas retinolowi, a dzięki działaniu trzech innych składników: kwasu fitowego, kojowego i azalainowego blokuje endogenną syntezę melaniny usuwając istniejące przebarwienia i zapobiegając powstawaniu nowych.
Ze względu na użycie w kolejnych fazach preparatów o bardzo różnorodnym działaniu na skórę, Yellow Peel poleca się osobom zmagającym się z:
- powierzchniowymi przebarwieniami (tzw. melasma);
- przebarwieniami soczewicowatymi i innymi różnego pochodzenia;
- płytkimi i średniogłębokimi zmarszczkami;
- wiotczeniem skóry;
- starzeniem skóry wywołanym nadmierną ekspozycją na słońce (tzw. fotostarzenie
- zmianami wynikającymi z przebytego trądziku, takimi jak blizny, ubytki w skórze, przebarwienia pozapalnych.
- Yellow Peel nadaje się również do poprawy stanu delikatnej skóry wokół oczu.
Peeling PRX-T33
Peeling PRX-T33
PRX-T33 jest preparatem medycznym do służącym do biorewitalizacji skóry bez użycia igieł. Stanowi połączenie kwasu trójchlorooctowego, kojowego oraz nadtlenku wodoru. Stosowany jest w celu poprawy jędrności, napięcia i rozjaśnienia skóry twarzy i ciała. Wykorzystywany jest także do likwidacji rozstępów, blizn a także w profilaktyce przeciwstarzeniowej
PRX T33 to nową formuła kwasu TCA, który został zmodyfikowany nadtlenkiem wodoru. Opatentowana formuła zawiera 33% kwas trójchlorooctowy, nadtlenek wodoru i kwas kojowy 5% Nadtlenek wodoru (H2O2) poprawia ekspresję i powinowactwo czynników wzrostu do specyficznych receptorów, wspomaga przebudowę macierzy pozakomórkowej i moduluje procesy zapalne zachodzące w skórze. Pozwala to wykonać bezpieczny zabieg bez ryzyka głębokiej, niekontrolowanej penetracji TCA. Zabieg można wykonywać także w porze letniej. Zabieg może być przeprowadzany zarówno u kobiet jak i mężczyzn, w tym również małych dzieci i młodzieży. Rozstępy. Zalecane jest łączenie zabiegu z innymi metodami medycyny estetycznej, takimi jak: mezoterapia, osocze bogatopłytkowe), nici, lasery frakcyjne oraz dermapen.
Wskazania do przeprowadzenia zabiegu to przede wszystkim:
- utrata napięcia skóry twarzy i ciała
- blizny zanikowe,
- rozstępy,
- trądzik,
- wspomagająco w leczeniu przebarwień i melasmy.