Foto depilacja

Foto depilacja

Dlaczego fotodepilacja?

Fotodepilacja jest alternatywą dla tradycyjnej, mechanicznej depilacji przy użyciu depilatora, wosku czy zwykłej maszynki do golenia. Do zabiegu fotodepilacji wykorzystywany jest laser lub inne wysokoenergetyczne źródło światła typu IPL lub VPL. Urządzenia te generują intensywną wiązkę światła, która przy zetknięciu ze skórą niszczy nieodwracalnie włoski poprzez uszkodzenie termiczne barwnika – melaniny znajdującej się w cebulce włosa. Melanina pochłania światło lasera, podgrzewa się i nieodwracalnie uszkadza, dlatego zabieg fotodepilacji nazywany jest zabiegiem trwałym. Jest to najskuteczniejszy sposób na usunięcie niechcianego owłosienia.

FOTODEPILACJA – RODZAJE

Gabinety medycyny estetycznej posiadają różne oferty fotodepilacji. Najczęściej jednak stosuje się dwa poniższe rodzaje:

Fotodepilacja metodą IPL (intensywana terapia pulsacyjnym światłem) – wiązka światła w tej metodzie, stricte technicznie rzecz biorąc nie jest światłem laserowym. Niemniej jednak, jest to jeden z najskuteczniejszych i najpopularniejszych sposobów usuwania zbędnych włosów na bazie światła o dużej energii Podczas gdy, lasery wysyłają wiązkę światła o jednej długości, IPL wysyła ich całe spektrum. Najlepiej nadaje się do jasnych włosów. Urządzenia IPL obok fotodepilacji doskonale sprawdzają się również w leczeniu wielu problemów skórnych jako leczenie z wyboru lub wspomagające.

Fotodepilacja laserowa – depilacja laserowa jest również metodą polegającą na selektywnej fototermolizie cebulki włosa. Światło lasera, pochłaniane wybiórczo przez struktury mieszka włosowego zawierające melaninę, zamieniane jest na ciepło, które niszczy elementy włosa odpowiedzialne za jego wzrost, powodując trwałą utratę włosa i destrukcję cebulki włosa.

Obie powyższe metody uznaje się za najskuteczniejsze dla włosów znajdujących się w fazie aktywnego wzrostu (faza anagenu).

Kiedy fotodepilacja?

FOTODEPILACJA JEST STOSOWANA W PRZYPADKU:

 • Usuwania owłosienia w celach estetycznych,
 • usuwania owłosienia związanego z zaburzeniami hormonalnymi (hirsutyzm),
 • leczenia stanów zapalnych mieszków włosowych.

 

Zabieg , ze względu na swoją bezinwazyjność, można wykonać w obrębie każdej części ciała, która sprawia dyskomfort ze względu na nadmierne owłosienie. Najczęściej depiluje się: nogi, ręce, pachy, okolice bikini i twarz. Coraz popularniejsza jest również depilacja laserowa torsu, brzucha czy pleców – te miejsca szczególnie dotyczą mężczyzn.

CZY KOLOR SKÓRY LUB WŁOSÓW MA ZNACZENIE ?

Usuwanie włosów tą metodą działa najlepiej u osób o jasnej karnacji i ciemnych włosach. Wynika to z faktu, że kontrast pigmentu skóry zwiększa ilość pochłoniętej energii światła przez melaninę zlokalizowana w cebulce włosa dając większe jej uszkodzenie. Osoby o ciemnej karnacji, bądź jasnych włosach mogą wymagać zdecydowanie większej ilości wykonania zabiegów, mogą również zaobserwować więcej odrastających włosów.

Foto depilacja

Przed zabiegiem fotodepilacji należy:

 • Unikać promieni słonecznych. Opalenizna uniemożliwia przeprowadzenie zabiegu,
 • zrezygnować ze stosowania samoopalaczy na około dwa tygodnie przed zabiegiem,
 • zrezygnować z innych metod depilacji ( wosk, depilator elektryczny) i wyrywania włosów (penseta), które docelowo mają zostać usuniętę tą metodą. Może to zaburzać wzrost włosa i należy tego unikać – nawet 6 tygodni przed zabiegiem, jeżeli zabieg ma być wykonany na ciele, 4 tygodnie w odniesieniu do twarzy,
 • zrezygnować z kremów do depilacji na przynajmniej miesiąc przed zabiegiem,
 • unikać stosowania leków rozrzedzających krew, takich jak aspiryna lub leki przeciwzapalne,
 • na dwa tygodnie przed zabiegiem nie wolno spożywać herbat ziołowych lub innych suplementów, zwierających w swoim składzie dziurawiec i nagietek,
 • zadbać o odpowiednie nawilżenie skóry, nie powinna być ona przesuszona i podrażniona,
 • zrezygnować na 1 – 2 tygodnie przed zabiegiem zpeelingów chemicznych,
 • na dwa tygodnie przed planowanym zabiegiem nie przyjmować antybiotyków,
 • na tydzień przed zabiegiem nie wolno stosować kremów ani maści, które w swoim składzie zawierają retinol, izotretinoinę oraz kwasy owocowe,
 • dzień przed zabiegiem należy ogolić włosy, które mają zostać usunięte. Ich pozostawienie może doprowadzić do podrażnienia skóry,
 • w dniu zabiegu rezygnujemy z makijażu i kremów.

 

Fotodepilacja

Przebieg fotodepilacji

Zabieg fotodepilacji może być dość bolesny, dlatego stosuje się specjalne żele chłodzące lub przed 20-30 min przed zabiegiem kładzie się na skórę maść lub krem znieczulający. Większość urządzeń do fotodepilacji produkowanych przez renomowane firmy, wyposażone jest w głowice z wodnym chłodzeniem co znacząco poprawia komfort pacjenta w trakcie zabiegu. Po zabiegu skóra jest podrażniona, zaczerwieniona i dość często występuje lekki obrzęk. Dla uzyskania pożądanych efektów, zabieg należy powtórzyć od 3 do 10 razy, jednak pomiędzy seriami powinno upłynąć około 3 tygodni. Skuteczność samego zabiegu zależna jest głównie od grubości i rodzaju włosa, jego koloru, a także koloru skóry.

FOTODEPILACJA LASEROWA I ŚWIATŁEM IPL TO JEDYNE ZABIEGI CAŁKOWICIE USUWAJĄCE OWŁOSIENIE I DODATKOWO MAŁO INWAZYJNE ORAZ BEZPIECZNE.

Umów swoją wizytę !