Leczenie nadpotliwości

Leczenie nadpotliwości

Co to jest nadpotliwość?

Nadpotliwość (hyperhidrosis) jest to powszechna dolegliwość, która stanowi problem dla około 1-2% społeczeństwa. To stan, w którym organizm, oprócz ilości potu potrzebnego do odparowania wody z ciała, wytwarza dodatkowe i nadmierne jego dawki, co negatywnie wpływa na komfort i higienę życia.

Najcześciej nadpotliwość dotyka specyficznych obszarów takich jak: dłonie, stopy, pachy, twarzy czy pleców.

Leczenie nadpotliwości

Leczenie nadpotliwości z wykorzystaniem toksyny botulinowej do najpopularniejszych i najskuteczniejszych rozwiązań. Preparat wstrzykuje się cienką igłą w okolice gruczołów potowych zlokalizowanych w obszarze ciała objętym leczeniem.

Wykorzystanie botoksu w leczeniu nadpotliwości przynosi bardzo dobre efekty. Botoks skutecznie blokuje zakończenia nerwów odpowiedzialnych za działanie gruczołów potowych, a efekt utrzymuje się od 6 do 12 miesięcy.

Podczas pierwszej wizyty i konsultacji przed rozpoczęciem leczenia nadpotliwości zostaje określony dokładnie obszar nadmiernej potliwości. Przy ustalaniu wrażliwego obszaru do ostrzykiwania toksyną botulinową wykonywany jest test jodowo-skrobiowy –w którym smaruje się dane miejsce jodyną, po czym jest ono posypywane skrobią. Obszary najbardziej wrażliwe na pocenie w szybkim czasie ulegają zaczernieniu.

Umów swoją wizytę !