Osocze bogatopłytkowe

Osocze bogatopłytkowe

Ostrzykiwanie osoczem bogatopłytkowym – co to jest?

Osocze bogatopłytkowe nazywane jest często wampirzym liftingiem. I choć nazwa ta może wzbudzać mieszane uczucia, to efekty takiego zabiegu z pewnością przypadną wszystkim do gustu.

Ostrzykiwanie osoczem bogatopłytkowym

Ostrzykiwanie osoczem bogatopłytkowym – jak wygląda zabieg?

Osocze bogatopłytkowe to substancja pozyskiwana z krwi pacjenta, stąd też wzięła się ta oryginalna nazwa tego zabiegu. Niewielka ilość krwi zostaje pobrana bezpośrednio przed wykonaniem zabiegu, a następnie jest wirowana w probówkach. Pozwala to na oddzielenie jej poszczególnych składników, w tym właśnie osocza bogatopłytkowego. Co ciekawe, zabieg ten nie jest wcale najnowszym odkryciem dermatologii estetycznej, a wykorzystuje się go od wielu lat. Osocze bogatopłytkowe jest nieocenioną substancją w procesie gojenia się tkanek. Korzystają z niego zarówno stomatolodzy, jak i ortopedzi czy chirurdzy. W medycynie estetycznej natomiast wampirzy lifting zdecydowanie wspomaga procesy rewitalizacji skóry. Jego zastosowanie pozwoli nam opóźnić procesy starzenia się, odzyskać dawny blask, a nawet pozbyć się nieestetycznych blizn i przebarwień. Substancja ma wszechstronne zastosowanie w różnych dziedzinach i może być także z powodzeniem wykorzystywana do leczenia łysienia. Preparat wprowadzony w okolice skóry głowy znacznie pobudzi komórki do działania, będzie stymulował włosy do wzrostu oraz ograniczy ich nadmierne wypadanie. Mamy także dobrą wiadomość dla alergików. Nie muszą oni w dalszym ciągu rezygnować z poddawania się zabiegom medycyny estetycznej w obawie o niepożądane działania skórne. W końcu osocze bogatopłytkowe pochodzi z naszej własnej krwi, a to oznacza, że zabieg z jego użyciem będzie w pełni bezpieczny i nie narazi nas na przykre skutki uboczne.

Czy ostrzykiwanie jest bezpieczne?

Czy ostrzykiwanie osoczem bogatopłytkowym jest bezpieczne?

Zabieg osoczem bogatopłytkowym jest dla nas w pełni bezpieczny i możemy działać nim na różnych obszarach. Uzyskana substancja zawiera znaczne stężenie płytek krwi, które wywierają ogromny wpływ na procesy regeneracji. Stymuluje komórki, aby wytwarzały nowy kolagen, który jest podstawowym czynnikiem zapewniającym witalność i napięcie naszej skóry. Można powiedzieć, że osocze bogatopłytkowe wręcz zmusza komórki w wybranej partii ciała do wzmożonej pracy, dlatego jego zastosowanie może przynieść tak pozytywne efekty.

Umów swoją wizytę !