Masaż kamieniami

Masaż kamieniami

Masaż kamieniami

Masaż inspirowany szamańskimi praktykami Indian, relaksuje, przywraca równowagę psychofizyczną.

Polecamy przy spadku energii, dla osób zestresowanych, przemęczonych, prowadzących mało aktywny fizycznie tryb życia, ale także po dużej aktywności – przetrenowaniu (napięte, bolące mięśnie).

Masaż kamieniami to harmonijne połączenie rozmaitych technik masażu. Doprowadza do pozytywnego przekrwienia w każdym rejonie ciała, łagodzi napięcie oraz zmęczenie mięśni i stawów, wspomaga ich regenerację. Zwiększa metabolizm komórkowy, oczyszczając ciało z toksyn. Równoważy czakry – centra energetyczne (blokady w przepływie energii w czakrach, ale także jej nadmiar prowadzą do zachwiania równowagi i mogą być przyczyną chorób psychosomatycznych oraz złego samopoczucia).

Masaż rozpoczyna się od ułożenia kamieni na ciele przykrytym ręcznikiem. Rozmieszcza się je pod plecami, na przodzie ciała, na czole oraz w dłoniach. Podczas masażu kamienie leżą na punktach energetycznych, które delikatnie uciskają. Masaż (z rozgrzanym olejem) rozpoczyna się od stóp i posuwa się ku górze, od przodu do tyłu. Masażysta płynnymi ruchami przesuwa kamienie po skórze. Przeważają te rozgrzane. Zimne stosuje się najczęściej na karku i szyi. Potem w pomieszczeniu pali się zioła i rozprasza ich aromat za pomocą pęczka orlich piór. Neutralizuje to negatywną energię, która uwalnia się z ciała w czasie masowania.

Bardzo przyjemny, odprężający masaż. Można powiedzieć – nirwana. Uwaga: nie należy po seansie planować zbyt dużej aktywności. Wpada się w błogostan…