Krioterapia​

Krioterapia

Krioterapia

Krioterapia jest metodą leczenia polegającą na miejscowym, kontrolowanym niszczeniu tkanek poprzez ich wymrożenie. Kontrolowane uszkodzenie tkanek podczas zabiegu jest wynikiem bezpośredniego działania niskich temperatur oraz niedokrwienia rozwijającego się wkrótce po rozmrożeniu.

Zabiegi wymrażania są bardzo bezpieczne i zalecane u osób, które obawiają się zabiegów chirurgicznych lub posiadają przeciwskazania do wykonania zabiegu elektrochirurgicznego. Zabieg ten jest bezkrwawy, a znieczulenie miejscowe konieczne jest tylko w wybranych jednostkowych przypadkach. Wymrożone tkanki ulegają samoistnemu zniszczeniu bez potrzeby ich usuwania.

Zabiegi krioterapii mogą być stosowane u pacjentów w każdym wieku, także u najmłodszych. Nie jest wymagane żadne specjalne przygotowanie pacjenta do zabiegu. Zabieg jest praktycznie bezbolesny, a odczucia podczas jego trwania to jedynie lekkie pieczenie i swędzenie. Czas trwania zabiegu jest krótki. Dzięki temu, że nie dochodzi do naruszenia ciągłości skóry unikamy szeregu niedogodności związanych z tradycyjnymi metodami chirurgicznymi, a rana goi się szybko.